top of page
Vyhledat

ŽIJ SVOU VLASTNÍ REALITU

Každé září jsem si nastavila v hlavě, že od teď začíná zima v podobě deprese, nekomfortu, podstupování děsivého navlékaní a svlékání. Můj život se bude odehrávat za světla od 9 ráno do 4 odpoledne a pak budu zralá na to, přetáhnout si deku přes hlavu a přečkat do dalšího dne. Zábavě chudých, tzn. souloži se nemůžete věnovat pořád a jaké jsou jiné aktivity v zimě? Byla jsem unavená, nemocná a otrávená. Utvrzovala se v tom, že zima mě zabíjí. A také zabíjela.


Tenhle pohled na roční období, které se s neochvějnou jistotou opakuje a vy ho nijak nezměníte, jsem se rozhodla před pár lety pokořit. Už nepřistupuji k podzimu a zimě jako prase na porážku. Co nejvíc plánuji dovolené, které mi dávají tolik potřebné světlo na konci tunelu, začala jsem se otužovat, chodím i přes všechnu zimu každý den ven, hodně čtu, dokážu se zabavit. Podstatou jsem stále letní člověk, ale zimu zvládám s větší lehkostí a nestěžuji si na těžký osud Středoevropana.


Občas mě přepadají chmury z nedostatku světla, ale na podporu mám malého syna. Uspávala jsem ho a za oknem začalo sněžit. Obrovské bílé vločky se snášely na balkón. Chtělo se mi říct, že začal zase padat ten „bílej sajrajt“. A Felix říká: „Co vločka, to jeden příběh. Kolik jich asi je mami, viď?“ Dojala mě lehkost a představivost a já si znovu uvědomila, že vše je jen o nastavení v hlavě. A protože jsme tvorové obdařeni myslí, fantazií, vůlí, můžeme dopředu nastavovat své předlohy, které následně budeme žít a emočně prožívat.


Líbí se mi obrat: „Žij svoji realitu.“ Pod tím se skrývá mnohé. Nastav si to tak, jak si přeješ.


Vedu své klienty k poznání, že vše je otázka úhlu pohledu a mohou si vybrat, jak se k situacím postaví a jak je uvidí. Když si řeknou „nezvládnu to“, zpravidla to klapne. Chci jim odkrýt obrovskou škálu možností, jak pracovat se svojí myslí. A tomu říkám SEBEREGULACE. Znát své pocity, vědět, jak špatným emocím předcházet nebo na ně být alespoň připraven. A když dojdete „do druháku“, tak zjistíte, že se do špatných emocí ani dostávat nemusíte.


Roztěkanost, nervozita, stres a neschopnost chvíli postát znamená, že nemáte dobře nastavenou mysl na to, jak se chcete cítit a realizovat. Jdete svému těžkému údělu naproti a nemá to nic společného s vlastní tvorbou budoucnosti.


Vaše mysl je tvárná tak, že si můžete vytvořit svoji předlohu budoucnosti. A protože budoucnost není statický stav a není hned teď, můžete cestu k ní prožívat s daleko zpracovanější ucelenou a nastavenou myslí. Cesta k cíli nemusí být bojem, ale vynalézavou hrou, kdy pravidla určujete vy.

Vaše Dagmar


53 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page