top of page
Vyhledat

"HÁZET PERLY SVINÍM"

O neposlušných dětech a psech se s oblibou říká, že jsou osobnosti. Pramení to z toho, že my zákonní zástupci a chovatelé různých psích plemen, nechceme vypadat, že jsme selhali. Zdá se, že celá naše rodina je tvořena z osobností.

Náš anglický buldok Matylda, která za týden oslaví své roční narozeniny a bude pokládána za dospělou, zatím stále nereaguje na jméno a na žádné jiné pokyny. Bobky a čůrky se jí s menším či větším úspěchem daří směrovat z domu ven.

Dnes ráno jsem vyskotačila z postele, těšíc se na kávu a málem jsem se zabila na počuraných schodech. Akrobacii, kterou jsem musela podstoupit, abych vyvážila kluzký terén, si dovedete představit. Následně mě ostře srazil děsivý puch z toalety, který by snad mohl pocházet z těchto míst, ale po nahlédnutí jsem viděla na zemi hroudy odpadu našeho roztomilého psíka. Nebavíme se o čivavě, ale o buldokovi, který dokáže ve svém statném těle nashromáždit neuvěřitelné množství odpadních látek.

Nevím proč to člověk dělá, že si k dětem pořídí ještě psy. Jestli si chce snad rozšířit portfolio lásky? Chce mít vyvážené síly v neposlušnosti dětí versus psi? A co když se nezadaří a k neposlušným dětem si pořídíte citově plochého psa bez možnosti vychovat ho?

Tak jsem svého manžela nařkla, že pořídil úplně blbého psa. Jeho argumentem bylo, že já jsem chtěla buldoka a o inteligenci nebyla řeč.

Se závistí sleduji ostatní majitele psů, kteří častují své psí svěřence pokyny a oni plní všechna možná i nemožná přání svého pána. Já stojím opodál s Matyldou, nehýbeme se, protože Matylda nechce. Když řeknu: „Jdeme doprava“, Matylda jde doleva a doleva se také vždycky vydáme.

Vzhledem k tomu, že Matylda vypadá tak staticky, mám potřebu ostatním vysvětlovat, že má aspoň bohatý vnitřní psí život. Že dokáže hodiny sedět na zápraží a pozorovat ptáky, kteří ji už ani nepokládají za hrozbu a sedí vedle ní. Spojitost s děti zde vidím. Když máte neposlušného potomka, řekne se: „Ale je to krásné dítě! Ten se v životě neztratí. Je to holt osobnost a ví co chce!“ Omluvíte tím rovnou selhání, co do předání genů a výchovy a současně si zalepíte krvavou ránu, ze které vytéká nekřesťanské množství peněz za úhradu soukromého vzdělávání.

Nalejme si čistého vína, přestaňme se klamat. Zvažte házení perel sviním. A možná v důchodu budeme mít menší pocity zklamání!

Vaše Dagmar

189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page