top of page
Vyhledat

IDEÁLNÍ CHLAP NEEXISTUJE

Aktualizováno: 30. 9. 2022

„Ideální chlap neexistuje“ řekla mi v útlém mládí moje mamina. „Hledej nejmenší zlo. Nejlepší je sirota námořník. Nemá příbuzné a je pořád na moři. A maminkám se věří. Zvlášť té mojí ošlehané životními zkušenostmi s profesí rozvodového soudce. Mé panenské představy vzaly za své. Byla jsem jednoznačně přesvědčená, že já dokonalá najdu jak jinak než dokonalý protějšek… Postupem času jsem slevovala z vlastní dokonalosti, a tím jsem mohla připustit i nedokonalosti ostatních.


Trvám ovšem na tom, že jsou typy lidí, kteří by se neměli vázat a vstupovat do manželství a podobných svazků. Jsou natolik „svoji“, že nezvládají udržet vztahy nebo činí své partnery nešťastnými. Svými životními postoji, vnitřními démony a nevypočitatelností jsou pro své protějšky na první dobrou lákavými objekty. Jsou přitažliví svou živočišnou neuchopitelností. Bývají to charizmatické a egocentrické persony, které ovšem z dlouhodobého hlediska nelze stále obdivovat. Řekněme si upřímně, co s nimi? Možná na půjčenou, trochu té srandy, ale pak fofrem „bič a pryč“. Nechte je těm, co je neprokoukli.


Výhodou je, že problematické rysy tito jedinci vykazují od začátku. Věřte intuici. Ta zpravidla nelže. „Kouká mu to z očí!“. Nevíte co, ale cítíte, že to bude průser. Je to ten záchvěv prozření předtím, než ho rozumem smetete ze stolu. Pak vládu přebírá mozek a chtíč (možná v obráceném pořadí).


Žijeme v mimořádné době, která dovoluje rozhodnout se nebýt nikým a ničím vázán. Glejtem pro šťastný život není oddací list ani nutnost povít potomky. Sebereflexe je zde na místě. Pokud se cítíte být životním námořníkem, neničte lidem kolem sebe život. Mějte v každém přístavu něžnou „Japonečku malou“, která respektuje, že vás má na chvilku a brázděte oceány životních příležitostí sám.


A pokud už kormidlujete vetchou bárku na rozbouřeném moři s mořským vlkem, nezoufejte. Ne vždy je možný útěk, ale lze pracovat se zbytky vaší důstojnosti. A jak říká jedna spřízněná duše: „Ve finále je každá vdova šťastná vdova, jen to neříká nahlas“. Dočkáte se.


Vaše Dagmar

(Autorka textu žije v dokonalém svazku plném nedokonalostí.)

146 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page