top of page
Vyhledat

KŮŇ NEBO CHLAP?

Zjednodušíme si jedno téma.


Patologické a toxické vztahy ničí všechny. Já přirozeně lobuji za své klientky. To je úděl dobrého kouče, a tím pádem z toho milí pánové, nevylezete dobře. (A‘ propos „dobře“ je stejně za 3).


Znáte Islandského koně?


Je to zvíře domestikované, dobrácké s krátkýma nohama s výškou maximálně 135 cm. Pro představu, „je malý asi jako velký pes“. Hodí se do rodin s dětmi a je všestranným plemenem, které umožňuje nošení těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti a padne vám vysílením až po třiceti letech dobré služby. Má skvělou orientaci a vždy trefí domů. Není to ideální?


Tenhle pony (mimochodem, tímto označením byste ho urazili, protože i přes veškerou jeho charakteristiku je stále koněm) se potlouká po pastvinách v ideálních podmínkách ostrova Islandu. Je chráněn před viry, bacily a nepříznivými vlivy okolních zemí, které by ho moderností doby zabily. Není uzpůsoben čelit nástrahám „velkoměst“. Geneticky na to nemá.


Už v roce 930 rozhodl islandský parlament ALTHING, že nikdo nebude dovážet cizí koně k nim, a pokud někdy jejich kůň opustí ostrov, tak nikdy, opakuji NIKDY, se nesmí vrátit zpátky. Bude odsouzen k doživotnímu exilu bez možnosti šlápnout si kopýtkem na půdu Islandu.


Pokud se milé dámy nacházíte v situaci toxických vztahů vedoucích k odchodům a návratům vašich protějšků, buďte silné. Už se netrapte. Zabalte mu, přibalte svoji nejhezčí fotku v rámečku a usmějte se s vědomím znalosti jeho smutné budoucnosti.


Poslední, co od vás uslyší, bude malé zlověstné proroctví na závěr: „Až odejdeš čeká tě osud islandského koně. Tvůj ostrov bezpečí a lásky právě zavírá.“

Záhy zjistíte, že bez koně s krátkýma nohama se dá žít skvěle. Zjistíte, že kolem vás je mnoho pasoucí se statných plemenných hřebců, kteří vykazují rysy životaschopnosti. Jezdit na nich znamená přestat konečně krčit kolena, abyste si neošoupaly nohy zespodu. Spatříte, sedíc na jejich lesklých hřbetech světlé zítřky, z té výšky a z nových možností se vám zatočí hlava.


A pokud se EX poník začne opět dobývat zpátky k břehům vašeho ostrova, mám pro vás záchrannou mantru:


NYKUR, NYKUR, NYKUR!“


Tu používají Islanďané, aby se ochránili před šedým koňským démonem, který by je mohl strhnout do bažin.


Vaše Dagmar
102 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page