top of page
Vyhledat

MÁTE PRAVDU, SPRAVEDLNOST NEEXISTUJE

Aktualizováno: 10. 5. 2021

Nejsme na tom všichni stejně. Každý máme jinou startovací čáru.


Když se narodil náš prvorozený syn předčasně, vypadal jako stažený růžový králík. Byl nám sebrán a odnesen do inkubátoru na dopečení. Naše kontrola odhalila, že synek leží sice v troubě, ale po své levici měl chlapce jménem Jaromír Erben a po pravici velkou růžovolící 2x tak statnou holčičku Bertu. To nám přišlo opravdu nefér. Manžel říká: „Prosím vás, můžete syna z toho prostředka dát na kraj vedle Erbena? Protože tohle není dobrý rozjezd do života. Děkuji!“


Věřím, že naši synové najdou mnoho nespravedlností, kterých jsme se na nich v dětství dopustili. Dokonce bych řekla, že je to nová a moderní zaklínací formulka pro kde koho. „Nedaří se mi, mohou za to rodiče a moje neutěšené dětství.“ Když se už neví „co by“, můžou za to rodiče. Bingo!


Dokud se z těchto výmluv nedostanete, budete dál jen slabé kusy plápolajíc ve větru života, kterým se evidentně vyplatí shazovat vinu na jiné. Výhody tedy pohledat, ale mnoho lidí zvolili tuto taktiku. Říkám jim „BUTPEOPLE“. „Štěstí mi nepřálo. Nedostudovala jsem, nešlo to. Za všechno může moje první manželka. Zlomil mi srdce, už se to nikdy nespraví…“


Ok, to jsou věty do pranice a co z toho plyne? Že jste se od toho emotivního bodu dál nevyvinuli. Pravěk a minulost vás drtí až do dneška. Ti, kteří se možná podíleli na vašem neštěstí, už dnes ani neví kdo jste nebo co vám způsobili. Zaslouží si vaši stálou pozornost?


Neurocoaching je fajn. Nezajímá ho minulost. Veškerá pozornost je nasměrovaná na řešení do budoucnosti. Co bylo, bylo. Není důvod obnažovat negativní emoce z minulosti. Může z toho vyplynout dobrá zkušenost pro příště, jak to nedělat. To je vše, k čemu nám slouží historické kudly v zádech nebo v srdcích.


Líbí se mi obrat vizionáře Joa Dispenzy: „Nechť, se minulost promění na moudrost.“ Je v té větě tolik pravdy a osvobození. Vnímám moudrost z minulosti jako poznatek bez emocí, který mi bude cennou informací do budoucna.


Start může začít kdykoli v momentě, že se tak rozhodnete. Dokud dýcháte a jste svéprávní můžete okamžitě začít s lepším životem. Sepsat si seznam zbytečných věcí, které vyškrtnete ze svého života. Kolik zbytečných věcí dělá a myšlenek v sobě člověk nosí. Začněte maličkostmi, které vás zatěžují. Garantuji, že se vám velmi rychle zprůchodní dýchací trubice a vy svobodně vydechnete.


A na závěr jeden příběh:

Žila byla jedna zhrzená ženská, kterou opustil před x lety manžel. Bylo to nespravedlivé, podlé a porušení dohod mezi nimi. Stalo se. Manžel dál žil spokojeně až do smrti s novou ženou v symbióze a lásce ve vztahu. Opuštěná zhrzená manželka se z té zrady nikdy nevysekala. Nesla si celý život tuto křivdu. Svět viděla černě, ostatní touto historkou obtěžovala natolik, že ji nikdo už neposlouchal a raději utekl. Kudy chodila, tudy trousila zlo a zášť. Umřela opuštěná s potvrzením toho, že život za nic nestojí, protože jinak by byla přeci šťastná, ne? Konec příběhu. Máte nějaké varianty a možnosti, které mohla za život podniknout?


Být uvězněn léta v emocích nalinkuje život úplně jiným směrem. Nedáte radosti zelenou. Nedovolíte, aby vás příjemné věci vůbec potkaly. Nevidíte je, neslyšíte na ně. Jen se utvrzujete v tom, že vy máte pech a ostatní jsou v pohodě. Tak za prvé, vy jste si to takhle naordinovali a za druhé, co vy víte, jak se mají ostatní…Ale to je zase na jiný příběh.


Ke startu, pozor, teď!


Vaše Dagmar


56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page