top of page
DM-35.jpg

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH

Definovat životní úspěch je nesmírně obtížná disciplína. Já bych jej popsala jako život v harmonii, protože ke štěstí nám to musí fungovat nejen v práci, ale také v osobním životě, v rodině, ve společnosti a mezi přáteli. Životní úspěch je vlastně schopnost, dosáhnout ve všech oblastech života toho nejlepšího, co nám naše já nabízí.  


Proto je také životní úspěch nepřenositelný, neboť každý z nás nachází onu harmonii jinak a jinde. Ačkoli návodů na úspěch jsou tisíce, žádný není stoprocentně spolehlivý. Dokud jej nemáme, žijeme v iluzi, že se nám vyhýbá, ačkoli nám náleží a přemýšlíme, proč jiní mají více štěstí než my. Shazujeme to na úděl, na osud, na nedostatek příležitostí a jiné veličiny, které často nemají racionální základ.


Často také životní úspěch zaměňujeme za úspěch v profesním životě. V tu chvíli zažíváme opojné pocity, naše okolí nás obdivuje, naše ambice rostou, ženou nás vpřed za ještě lepšími výsledky a větším ziskem. Často však zapomínáme na rodinu, přátele a věci které nás baví a dosud dávaly našemu životu smysl. A než se nadějeme zjišťujeme, co všechno jsme cestou ztratili. Rovnováha je narušena a přes pracovní úspěchy cítíme, že nežijeme šťastný život.


Každý máme jiný charakter, odlišné schopnosti i hendikepy. Úspěšné lidi se však zpravidla nevymlouvají. Berou život takový, jaký je, nezoufají si nad špatnou startovní pozicí nebo nepřízní osudu. Uvědomují si své silné stránky i slabiny, a především na sobě dokáží pracovat. Chápou, že úspěch nepřichází sám od sebe, a že život v harmonii vyžaduje spoustu úsilí. Dá se tedy říci, že čím víc na sobě pracujeme, tím větší šanci dosáhnout životní harmonie máme. 


Proto na štěstí a na úspěch nečekejte. Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak jej dosáhnout. Pomohu vám přijít na to, co vám v životě chybí a co by jej učinilo úspěšnější a šťastnější. A když si uvědomíte, o co usilujete, pomohu vám načrtnout cestu, která vás za vašimi sny a cíli dovede.

Cílovou destinací našeho společného snažení bude váš životní úspěch. 

Životní úspěch: About Me
bottom of page