top of page
Vyhledat

TENHLE SVĚT NENÍ PRO SRABY

Máme všeho, co hrdlo ráčí. Paseme po větším a větším komfortu. Už si ani nedovedeme představit, že bychom blahobyt neměli, nedej bože ztratili. Známe totiž svá práva. Po hrstech a automaticky přijímáme od života další a další benefity.


Všechno získává své pojmenování. Dejme tomu oficiální název a je to v cajku. Než existovala prokrastinace a na ni nabaleno X seminářů, knih a článků, byli jsme jednoduše „líní jako vši“. Teď sofistikovaně prokrastinujeme. Dáváme si prostor přemýšlet o tom, jak z této „šlamastyky“ ven. Ale opatrně, abychom nezasáhli naše těžce zkoušené nervové soustavy. Musíme vyvažovat balanc komfortu a nekomfortu.


Jakékoli morální nešvary tak legitimizujeme. Co svět světem stojí, lidské plémě si bylo nevěrné. Když se nevěra provalila, dali si dotčení přes hubu, někdo se rozvedl, někdo odpustil a zavládl klid. Nyní, pokud nechceme emotivní zápletky, můžeme být stoupenci polyamorie. Budeme světoví, prosti špatných pocitů a zbavení morální odpovědnosti.


A největší majstrštyk je pohlaví „TO“. To, ono, co? Jak se k tomu postavit? Nevíte, co jste? Koukněte se do kalhot, nelíbí se vám to? Máte možnost změny, ale být hrdý a být rád ONO, není udržitelný stav. Nikomu nic neupírám, ať si každý žije podle svého, ale proč tolika mediálního prostoru pro nevyhraněné jedince?


Řeknu vám, jak to je. Milí zlatí, dláždíme si svou rozcapeností cestu do pekla. A vedeme k tomu i naše děti, které učíme nově nabyté představy o správnosti bytí. Kam se podíváte tam nám ze strachu z politické korektnosti kývají na všechny zhovadilosti, které v době prosperity přijímáme jako nové standardy. Vy se cítíte být díky tomu více svobodní?


Plošně se z nás stávají slabé kusy, které v mase stáda vytváří nemocnou společnost.


Tenhle svět není pro sraby. Kdo si nezachová zdravý rozum, nebude průběžně zatěžovat svoji nervovou soustavu řadou výzev, nenaučí se zvládat stresy, kdo zapadne do slepé a umělé bubliny diktátu společnosti, stane se poserou, který bude mít pramalý vliv na svůj život. Už teď se nám individuální svoboda a štěstí vzdalují.


Vaše Dagmar


194 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page