top of page
Vyhledat

ZHUBNOUT NEBO REZIGNOVAT?

Aktuální téma zkraje roku. Po dvou týdnech v lednu, lze vycházet z určitých výsledků od lidí, kteří se rozhodli jít vstříc svým snům o božských tělech.


Tak zaprvé:

Zvolte vhodnou dietu, která vám přijde sympatická. Na trhu jich je momentálně spousty. Pamatujete si na tzv. Tukožroutskou dietu? To jste jedli pořád jen a jen den co den šlichtu bez barvy a chutě a asi jste zhubli, protože třetí den bylo lepší nejíst nic než tuhle životu nebezpečnou hmotu. Radost ze života se vytratila.

Za druhé:

Dejte si jeden týden před dietou lehký detox od klasických „fujtajbliků“. Asi víte, co mám na mysli. Zbytečné chipsy večer, dezertík po jídle v podobě tiramisu, dvě Caffé latte stačí, třetí si dejte už bez mléka a tak. Změna z vašeho normálu na dietu, nebude tak drastická.


Za třetí:

Stanovte si začátek a konec v rozumné délce. Samozřejmě všichni znáte hlášku: „Chceš zhubnout, nežer!“ V rychlém čase zhubnete. To je skvělá rada, ale není výrazně zvládnutelná. V běžném denním režimu riskujete, že zkolabujete. Ráno bez jídla vydržíte, v poledne při páté kávě se vám dělá fyzicky zle, odpoledne nějak v křeči překlepete a máte šanci, že díky nabitému programu občas na to tornádo v žaludku zapomenete. Zato večer, VEČER se z vás stanou podrážděná monstra, která nemají po cestě do ledničky daleko od toho, aby nesežrali i své rodinné příslušníky.


Za čtvrté:

Určete si takový termín, který vám hraje do karet, kdy v této době nejedete zrovna na pracovní cesty, na dovolené nebo se neučíte na státnice. Měla by to být doba, která vám poskytuje určitý stereotyp a duševní pohodu. Období, kdy lze očekávat souboj vás a vašeho mozku. Pokud nebudete mít na sebe tu a tam chvilku času, mozek vás hodí do módu starých zvyků. A než se nadějete, vpluje do vás vajíčkový chlebíček s majonézou tak rychle, že si to ani neuvědomíte.

Za páté:

Nevyhlašujte do světa, že začínáte s dietou. Má to výhodu v tom, že když selžete, je to jen váš problém a nemusíte ho s nikým sdílet a připouštět dotyčnému, že to zase nevyšlo. Stačí jaký dialog budete mít sami se sebou… Nebude to hezké. Ostatní si všimnou vašeho nového režimu záhy, ale to budete již silnější v kramflecích. Znáte ty chronické dietáře? Velkolepé promo, velký začátek a rychlý konec bez výsledku. Těm se říká: „Mistři začátků“.


Za šesté:

Dieta by měla být provázena přípravou na změnu životního stylu. Pokud vaše dieta bude korunovaná úspěchem, nechcete se vrátit do svého původního těla. Vyžaduje to změnu vašeho vztahu k jídlu. Můžete si dát cokoli, ale s rozmyslem. Jednoduchá otázka: „Když už jsem dnes hřešila, je nutné se ještě dorazit bůčkem a vylízat přitom pekáč?“

Za sedmé:

Motivujte se. Mějte ty nové plavky na dovolenou pověšené na skříni. Je to strašák, který je lehce představitelný. Nikdo nechce vypadat jako ta roztomilá „prasnička“ povalující se na pláži z dětského animovaného seriálu „Jen počkej, zajíci!“


Za osmé:

Chvalte se a mějte dopředu vymyšlené odměny, které si v průběhu diety zasloužíte. Může to být cokoli, co vás potěší. Neznamená to, že každou hodinu, co si nedáte fast food, bude vaše odměna hrst lentilek. Takže zvažte, co tou odměnou bude (shopping oblečení bude pro vaši postavu asi méně nebezpečný, ale finančně možná zdrcující) a současně pokud půjde o jídlo, tak v jakém množství.


Dávejte si menší cíle nebo pokud máte velký cíl, tak ho rozdělte na menší.

Příkladem může být cíl: Zhubnout 7 kg do dovolené. Smělá vize by mohla vypadat asi takto.

Máte čas do léta, vidíte se v bikinách na pláži. Bez stresu se nesete spoře oděná mínus 10 kil od lehátka k baru. Dáváte si Piňa Coladu, protože jste zhubly víc a můžete se kaloricky rozšoupnout. Muži z vás nemohou spustit oči, jejich protějšky vás nenávidí a vy děláte, že jste si nevšimly. Samozřejmě výběr destinace je skvělý a předčil vaše očekávání.


Pokud k tomu přistoupíte jako tolikrát předtím, dopadnete asi takto.

Vaše předsevzetí je zhubnout a dát se do kupy, to obnáší bolševický závazek: budete 4x týdně cvičit, přestanete kouřit, nebudete jíst, protože máte z čeho brát, zakázaly jste si pít víno po večerech a odměnou za tento prima život vám bude večer kousek okurky.


Uznejte, sebrat si najednou všechny láskyplné hříchy, tak jste se odsoudily k dobrovolným galejím. Dopadne to buď tak, že tento dril nezvládnete a vyrazíte na dovolenou se stejnými kily nebo vydržíte a hrozí, že na dovolenou vyrazíte vynervovaná a s tikem. Asi pojedete sama, protože po dobu této drezůry se pohádáte s celou rodinou. První večer po nacpání k prasknutí a druhé skleničce vína, se budete těm budoucím ctitelům válet u nohou vy.


Všeho s mírou a veselému hubnutí zdar!


Vaše Dagmar

99 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page